radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

W skoczowskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbył się doroczny odpust ku czci Jana Sarkandra patrona naszej diecezji. Jednocześnie była to dziękczynna modlitwa za wizytę św. Jana Pawła w tym mieście i przypomnienie homilii papieskiej sprzed 25 lat.

Mszę św. w głównej świątyni Skoczowa 24 celebrował biskup Roman Pindel. W homilii pasterz diecezji wspominał słowa Jana Pawła II wypowiedziane 25 lat wsześ niej na Kaplicówce.  - Ale przecież i dziś powinno to słowo papieża nas poruszać, zwłaszcza gdy dostrzegamy głębokie podziały w społeczeństwie, zawziętość i agresję, a w razie braku jakichkolwiek haków nawet tworzenie fałszywych wiadomości dla dyskredytowania przeciwnika” – mówił.

Przypomniał także doniosłe słowa papieża, że najbardziej podstawowym problemem pozostaje sprawa ładu moralnego i jego wołanie o ludzi sumienia, których potrzebuje Polska. - „Nie możemy zapomnieć tych słów, które w pierwszym rzędzie nam, wiernym diecezji bielsko-żywieckiej zostały powierzone” – zaznaczył bp Pindel i wskazał na sumienie jako ostateczny punkt odniesienia ludzkich decyzji. 

Kaznodzieja podkreślił także rolę Ducha Świetego w moralnym życiu chrześcijanina. - Duch mówi nie tylko, co jest dobre i złe, ale też skłania człowieka do żalu i ufności w miłosierdzie Boże. Duch Święty daje więcej niż sam zapis przykazań Bożych. On także daje moc do wypełniania przykazań Bożych, czasami aż do umocnienia w gotowości na śmierć męczeńską i dawania świadectwa o swej wierze” – tłumaczył biskup. 

Odpust w Skoczowie był jednym z punktów obchodów 400 - lecia męczeńskiej śmierci św. Jana Sarkandra. Ze względu na epidemię nie odbyła się tradycyjna procesja z relikwiami świętego, która rokrocznie wyrusza ze skoczowskiej świątyni na Kaplicówkę. 

Proboszcz skoczowskiej parafii ks. Witold Grzomba z okazji trwającego na terenie województwa śląskiego Roku św. Jana Sarkandra wręczył biskupowi s kopię pamiątkowego medalika wydanego z okazji beatyfikacji św. Jana Sarkandra w 1860 r. w Ołomuńcu, reprint zabytkowych pism o męczenniku i kopię jego podobizny z kaplicy Narodzenia św. Jana Sarkandra w Skoczowie. 

 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

13:10 - 14:00
Godzina Biblijna
14:00 - 14:10
Serwis informacyjny
14:10 - 14:15
Częstograj
14:15 - 14:30
Lektura radiowa
14:30 - 15:00
Aktualności z diecezji

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony