radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

- Dziękujemy dziś Bogu za osobę i pontyfikat św. Jana Pawła II. Dziękujemy za to, że mieliśmy szczęście i wielki przywilej żyć w tak niezwykle ciekawych czasach - mówił bp Piotr Greger w 100. rocznicę urodzin papieża.

Pomocniczy biskup naszej diecezji 18 maja celebrował Eucharystię w hacłnowskiej bazylice. W świątyni ze względu na ograniczania sanitarne modliła się ograniczona liczba wiernych.  W homilii bp Piotr odniósł się do ewangelijnej zapowiedzi Jezusa Chrystusa dotyczącej prześladowania uczniów. Podał przykłady prześladowań chrześcijan w rożnych czasach i różnych miejscach świata. Uzasadniając to zjawisko przypomniał że chrześcijanie funkcjonując na tym świecie żyją także wartościami które nie są z tego świata. Tych wartości z przekonaniem nauczał św. Jan Paweł II. Jako źródło źródło siły i wewnętrznej dynamiki  przepowiadania papieża biskup wskazał o poddanie się prowadzeniu Ducha Świętego.  - Życiowa droga zapoczątkowana w Wadowicach, która zaprowadziła Karola Wojtyłę na wzgórze watykańskie jest znakiem, że powołanie człowieka to nie jest jego własny pomysł na życie, nawet, gdyby one były wysokiego lotu. Powołanie polega na uważnym wsłuchiwaniu się i posłuszeństwie wobec natchnień Bożego Ducha - tłumaczył kaznodzieja. 

Na koniec wzywając wstawiennictwa papieża w rozwiązywaniu współczesnych problemów biskup zwrócił się do świętego Jana Pawła II. - Święty Janie Pawle, dziękujemy Ci za to, że byłeś, że nigdy o nas nie zapomniałeś, że byłeś z nas, pośród nas, ale przede wszystkim byłeś dla nas. Dziękując, prosimy: módl się za nam!”

Msza św. w hałcnowskiej bazylice był centralnym punktem obchodów setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Na całość złożyły się takie inicjatywy ja muzyczny koncert wypuszczenie 100 balonów i zapalenie 100 zniczy. Obchody zwieńczyła kolejna z cyklu Katechez w Bazylice. Katechezę o maryjnym rysie modlitwy Jana Pawła II wygłosił 19 maja ks. prof. Jan Machniak z Krakowa. 

 

 

 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony