radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Krzyż Jezusa objawia pełnię miłości, jaką Bóg darzy człowieka - powiedział bp Piotr Greger, który w Wielki Piątek, w żywieckiej konkatedrze przewodniczył liturgii ku czci Męki Pańskiej 
 
Pomocniczy biskup naszej diecezji przypomniał, że w znaku krzyża Chrystus uczy nas trudnej sztuki składania siebie w ofierze. Dodał też, że miłość Boga wymaga w odpowiedzi miłości ze strony człowieka, jednak człowiek poraniony grzechem nie jest sam zdolny do takiej odpowiedzi.  - Dlatego Jezus udziela jej w imieniu każdego człowieka, by ten miał odwagę zbliżyć się do Ojca – stwierdził i podkreślił, że krzyż Jezusa objawia pełnię miłości, jaką Bóg darzy człowieka. Zwracając uwagę na ludzkie cierpienie biskup przyznał ,że krzyż ukazuje także zbawczy sens cierpienia, które wpisane w ludzką egzystencję, stanowi element naszej kondycji.  - Choroba, zmęczenie, zdradzona przyjaźń, niezrealizowane plany, brak pracy, małżeńska niezgoda, rodzinne problemy, trwająca epidemia paraliżująca naszą codzienność i zabierająca kolejne ludzkie istnienia oraz wiele innych sytuacji, stanowią w naszym życiu czytelne przesłanie doświadczenia krzyża. Jest krzyż celibatu i krzyż małżeństwa, krzyż samotności i krzyż życia wspólnotowego – mówił w Wielki Piątek bp Greger i przypominając że krzyż zawsze jest obecny w życiu człowieka. 
 
 
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

13:10 - 14:00
Godzina Biblijna
14:00 - 14:10
Serwis informacyjny
14:10 - 14:15
Częstograj
14:15 - 14:30
Lektura radiowa
14:30 - 15:00
Aktualności z diecezji

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony